A hazai és a Magyarországon áthaladó nemzetközi áruforgalom kiszolgálásában a siker záloga a jó koordináció, a fejlett logisztika. Jól tudjuk, ez a modern gazdaság egyik legfontosabb kérdése. Pályázni lehet logisztikai központok és szolgáltatások fejlesztése céljából eszközbeszerzésre, infrastrukturális és ingatlan-beruházásra, illetve információs technológia-fejlesztésre. Ezekhez kapcsolódóan támogatható továbbá gyártási licenc megvásárlása, gyártási know-how beszerzése, piacra jutás, vállalati humán erőforrás fejlesztése, tanácsadás igénybevétele, illetve minőség-, környezet- és egyéb irányítási, vezetési, hitelesítési rendszerek, szabványok bevezetése és tanúsíttatása, illetve tervezése és előkészítése. A jelen pályázati kiírás célja, hogy a Magyarországon áthaladó nemzetközi áruáramlatok magas hozzáadott érték tartalmú szolgáltatásokkal történő kiszolgálása, főként a környezetvédelmi szempontból kiemelt szerepet játszó az ún. intermodális (szállítási módokat összekapcsoló) logisztikai központok fejlesztésével. Emellett cél, hogy a regionális logisztikai központok fejlesztésével, mindenekelőtt az általuk nyújtott komplex logisztikai szolgáltatások számának bővítésével és minőségének javításával a hazai kis- és középvállalkozások (továbbiakban: KKV) versenyképessége javuljon. Ugyanezen célt hivatott szolgálni az önállóan logisztikai szolgáltatást végzők támogatása is.
Logisztikai központok és szolgáltatások fejlesztése
JOGI FORMA, MÉRET, SZÉKHELY
- Jelen pályázati kiírásra pályázhatnak a GOP Részletes Pályázati Útmutató B.1. fejezete alapján
- kettős könyvvitelt vezető jogi személyiségű gazdasági társaságok,
- kettős könyvvitelt vezető jogi személyiség nélküli gazdasági társaságok,
- szövetkezetek.
- A pályázati kiírásra olyan Magyarországon székhellyel rendelkező kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaság, szövetkezet, vagy az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és Magyarországon fiókteleppel rendelkező szövetkezet vagy kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaság fióktelepe pályázhat, amelynek éves átlagos statisztikai állományi létszáma a pályázat benyújtását megelőző legutolsó lezárt, teljes üzleti évben minimum egy fő volt.
Amennyiben a pályázó nem rendelkezik lezárt (beszámolóval alátámasztott), teljes (365 napot jelentő) üzleti évvel, abban az esetben nyújthat be pályázatot, ha a projekt benyújtását megelőző hónapban állományi létszáma legalább egy fő volt.
PÁLYÁZÓRA VONATKOZÓ ADMINISZTRATÍV FELTÉTELEK
Nem nyújtható a támogatás azon pályázó részére, amely nem felel meg a GOP Részletes Pályázati Útmutató B.3.1. „Adminisztratív korlátozások” és B.3.3. „Kockázati szempontok” fejezeteiben foglaltaknak.
Továbbá nem nyújtható támogatás azon pályázó részére, amely a Gazdaságfejlesztési Operatív Program GOP-2011-321 pályázati kiírás keretében az adott naptári évben már részesült támogatásban, vagy akinek, vagy amelynek a 800/2008/EK rendelet 1. sz. melléklete alapján meghatározott partner-, vagy kapcsolt vállalkozása az adott naptári évben ezen pályázati kiírás keretében már részesült támogatásban.
A 800/2008/EK rendelet 1. sz. melléklete alapján partner vagy kapcsolt vállalkozások egy vállalkozásnak minősülnek.
PÁLYÁZÓ GAZDÁLKODÁSÁRA VONATKOZÓ FELTÉTELEK
Nem nyújtható a támogatás azon pályázó részére, amely nem felel meg a GOP Részletes Pályázati Útmutató B.3.2. „Pályázó gazdálkodására vonatkozó feltételek” fejezetében foglaltaknak.
Továbbá nem nyújtható támogatás azon pályázó részére, amely a pályázat benyújtásának időpontjában jogerős bírósági bejegyzéssel nem rendelkezik.
A PÁLYÁZÓ TEVÉKENYSÉGE (IPARÁG)
A pályázó tevékenységéhez kapcsolódó korlátozások vonatkozásában a GOP Részletes Pályázati Útmutató B.2. fejezetében foglaltak irányadók.

Fájlnév | Méret |
---|---|
Pályázati felhívás.pdf | 170 kB |
Pályázati terméklap.pdf | 118 kB |